5 причини да мразим улиците в България
Когато тръгнем на път, ние споменаваме имената на управниците, повече отколкото по време на избори
Каквито и класации да се правят в България, градовете ни не осигуряват чак толкова добър живот. Разбира се, няма как да не отчетем прогреса, но винаги има какво да се желае. Поне по отношение на състоянието на пътищата.
- Навременно асфалтиране
Всички искаме да се движим по улици, които са гладко асфалтирани. Закърпването на малки участъци вече не върши работа – не след дълго дупките отново се отварят. Има фирми, които се отнасят професионално и на ниво към работата си, изпълняват поетите ангажименти качествено и в срок, но бюджет за цялостно възстановяване обикновено липсва.
- Неравности
Старите улици, които са нагънати като море, вбесяват всеки шофьор. И пешеходец да си, веднага ще откриеш проблема.
- Разкопки за полагане на кабели и инсталации
Във всяка страна се налагат, но се правят планирано и после гледката не е като при нас. Дори и най-идеалната улица, и прясно асфалтирана да е, не може да запази визията си, ако после при разкопки не се вземат адекватни мерки.
- Зейналите шахти
На колко от вас гумата на автомобила е попадала в шахта? Сигурно подозирате какви могат да са последствията. И тях трябва да си ги поемете от личния джоб, освен ако не заведете дело срещу общината. В зейналите шахти със счупени или откраднати капаци често се случва да има и паднали деца, възрастни хора. Само намесата на други граждани е спасявала положението от фатални развръзки.
- Тротоарните плочки
Като говорим за пътищата, няма как да пропуснем тротоарите – все пак те са част от зоните на движение на пешеходците. Майките с колички най-добре могат да опишат картинката, при това доста цветущо. А тези, на които просто им се налага да прескачат липсващите или пропаднали плочки, неведнъж са отивали в офиса, окъпани от калните локви, криещи се под тях.